تبلیغات
«أللَّهُمَّ کُن لِوَلیِکَ ألحُجَّةِإبنِ الحَسَن صَلَواتُکَ عَلَیهِ وَعَلی آبَائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَة وَ فِی کُلِّ السَاعَة وَلِیَّاً وَ حَافِظَاًً وقَائِداً وَ نَاصِراً و دَلیلاً وَ عَیناً حَتّی تُسکِنَهُ أَرضَکَ طَوعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیهَا طَویلاً » زیست شناسی زیستا - والیوم گیاهی‌ آموزشی - خبری
زیست شناسی زیستا
منوی كاربری

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    ایمیل  به مدیر وبلاگ !    این وبلاگ را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید !

پیغام مدیر : ورود شما را به وبلاگ زیست شناسی زیستا خوش آمد عرض میکنم امیدوارم مطالب این وبلاگ مورد استفاده شما قرار گیرد.

نظرسنجی
دوست دارید چه موضوعاتی به وب لاگ اضافه شود


صفحات وبلاگ
لینكدونی
لوگوی ما
چند خبر
لینكستان
        والیوم گیاهی‌ عمومی ,
والیوم گیاهی‌
گروه سلامت: خیلی از ما عطر چای دارچین مادربزرگ‌هایمان را هنوز به خاطر داریم، اما شاید ندانیم متخصصان علم تغذیه امروز چه خواص بی‌شماری برای این گیاه معطر برمی‌شمرند.

دارچین پوست درختی است كه تا 10 متر ریشه كرده و برگ این درخت سبز و دارای گل‌های به رنگ سفید است. پوست این درخت را كنده و معمولا به صورت پودر در غذا یا چای از آن استفاده می‌كنند.
دارچین رمز جوانی است و مصرف روزانه آن انسان را سلامت نگه می‌دارد. ضعف كمر و پاها را از بین برده و كم‌خونی را درمان می‌كند.

این گیاه دارویی از بهترین داروها برای دردهای عضلانی است و برای رفع درد به كار می‌رود. در حقیقت یك والیوم گیاهی است زیرا حاوی ماده‌ای آرام‌بخش  است.

خاصیت مهم دیگر دارچین پایین آوردن تب است، حتی امروزه دارچین را به صورت قرص و كپسول درآورده و به عنوان تب بر به‌كار می‌رود.

دارچین رگ‌ها را باز و اثر خوبی در گردش خون دارد، تقویت‌كننده مصونیت بدن در مقابل امراض است و در هنگام سرماخوردگی یا ضعف شدید، چای دارچین بهترین دارو است.

همچنین دارچین در درمان ناراحتی‌های معده نیز موثر است. می‌توان دارچین را با چای و به صورت دم كرده استفاده كرد.
نوشته شده توسط عباس طالبی ساعت 10:06 ق.ظ در روز : پنجشنبه 23 خرداد 1387

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()


مطالب پیشین