تبلیغات
«أللَّهُمَّ کُن لِوَلیِکَ ألحُجَّةِإبنِ الحَسَن صَلَواتُکَ عَلَیهِ وَعَلی آبَائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَة وَ فِی کُلِّ السَاعَة وَلِیَّاً وَ حَافِظَاًً وقَائِداً وَ نَاصِراً و دَلیلاً وَ عَیناً حَتّی تُسکِنَهُ أَرضَکَ طَوعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیهَا طَویلاً » زیست شناسی زیستا - شیر گاو برای نوزادان‌ مفید یا مضر؟ آموزشی - خبری
زیست شناسی زیستا
منوی كاربری

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    ایمیل  به مدیر وبلاگ !    این وبلاگ را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید !

پیغام مدیر : ورود شما را به وبلاگ زیست شناسی زیستا خوش آمد عرض میکنم امیدوارم مطالب این وبلاگ مورد استفاده شما قرار گیرد.

نظرسنجی
دوست دارید چه موضوعاتی به وب لاگ اضافه شود


صفحات وبلاگ
لینكدونی
لوگوی ما
چند خبر
لینكستان
        شیر گاو برای نوزادان‌ مفید یا مضر؟ عمومی ,
شیر گاو برای نوزادان‌ مفید یا مضر؟
تغذیه كودك یكی از مسائل مهمی است كه همواره مورد توجه والدین و پزشكان قرار دارد.
در این میان، درستی مصرف شیر گاو در نوزادان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. پیش از این تحقیقات نشان داده بود بیشتر كودكانی كه در نوزادی از شیر گاو تغذیه می‌كنند، مبتلا به دیابت نوع یك می‌شوند. تحقیقات جدید نشان می‌دهد علت این امر، پروتئین بتالاكتوگلوبولین موجود در شیر گاو است. این پروتئین در انسان دیده نمی‌شود و در نتیجه به محض نوشیدن شیر، بدن شروع به ساخت نوعی آنتی‌بادی می‌كند كه به گلیكودلین (پروتئینی حیاتی برای سیستم ایمنی)‌ حمله می‌كند و سبب تخریب آن می‌شود.

سیستم ایمنی بدن نیز در پاسخ به این واكنش به اشتباه، سلول‌های پانكراس مسوول تولید انسولین را تخریب كرده و منجر به بروز دیابت نوع یك می‌شود. هم‌اكنون مشخص شده تمام كودكانی كه در دوره نوزادی خود از شیر گاو استفاده كرده‌اند، دارای این آنتی‌بادی هستند. البته هم‌اكنون تحقیقات بیشتری در حال انجام است تا ارتباط مصرف شیر گاو و ابتلا به دیابت نوع یك تایید شود. این تحقیقات، در بیمارستان كودكان هلسینكی فنلاند انجام گرفته است.

new scientist

منبع:

نوشته شده توسط عباس طالبی ساعت 06:05 ق.ظ در روز : یکشنبه 5 خرداد 1387

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()


مطالب پیشین