تبلیغات
«أللَّهُمَّ کُن لِوَلیِکَ ألحُجَّةِإبنِ الحَسَن صَلَواتُکَ عَلَیهِ وَعَلی آبَائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَة وَ فِی کُلِّ السَاعَة وَلِیَّاً وَ حَافِظَاًً وقَائِداً وَ نَاصِراً و دَلیلاً وَ عَیناً حَتّی تُسکِنَهُ أَرضَکَ طَوعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیهَا طَویلاً » زیست شناسی زیستا - ساخت نانو ساختارهای سه بعدی از DNA آموزشی - خبری
زیست شناسی زیستا
منوی كاربری

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    ایمیل  به مدیر وبلاگ !    این وبلاگ را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید !

پیغام مدیر : ورود شما را به وبلاگ زیست شناسی زیستا خوش آمد عرض میکنم امیدوارم مطالب این وبلاگ مورد استفاده شما قرار گیرد.

نظرسنجی
دوست دارید چه موضوعاتی به وب لاگ اضافه شود


صفحات وبلاگ
لینكدونی
لوگوی ما
چند خبر
لینكستان
        ساخت نانو ساختارهای سه بعدی از DNA کوتاه علمی ,
 گروهی از دانشمندان در آمریکا نشان دادند که چگونه می توان ساختارهای کروی پیچیده سه بعدی را با استفاده از زنجیره های DNA ارائه کرد.

به گزارش مهر، نانوفناوری DNA از این ساختارهای سه بعدی متعلق به ارگانیسمهای زنده نه تنها به عنوان مخزنی برای ذخیره سازی داده های بیولوژیکی بلکه همچون ماده ای ساختاری استفاده می کند.

این مواد زیستی که ابعاد مولکولی دارند امیدهای تازه ای برای محققان در ایجاد تحولاتی بنیادین در صنایع روباتیک، الکترونیک سازی و محاسبات مدرن ایجاد می کند.

این فناوری بی سابقه که در دانشگاه نیویورک ارائه می شود اهداف کاربردی دیگری نظیر طراحی و ساخت تراشه های زیستی با قابلیت مونتاژ خودکار را دنبال می کند.

به گفته محققان از این تراشه های جدید می توان در ساخت نانو رایانه ها استفاده کرد.

نوشته شده توسط عباس طالبی ساعت 10:03 ق.ظ در روز : شنبه 25 اسفند 1386

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()


مطالب پیشین