تبلیغات
«أللَّهُمَّ کُن لِوَلیِکَ ألحُجَّةِإبنِ الحَسَن صَلَواتُکَ عَلَیهِ وَعَلی آبَائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَة وَ فِی کُلِّ السَاعَة وَلِیَّاً وَ حَافِظَاًً وقَائِداً وَ نَاصِراً و دَلیلاً وَ عَیناً حَتّی تُسکِنَهُ أَرضَکَ طَوعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیهَا طَویلاً » زیست شناسی زیستا - فلفل تند ؛ مفید برای دیابتی‌ها آموزشی - خبری
زیست شناسی زیستا
منوی كاربری

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    ایمیل  به مدیر وبلاگ !    این وبلاگ را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید !

پیغام مدیر : ورود شما را به وبلاگ زیست شناسی زیستا خوش آمد عرض میکنم امیدوارم مطالب این وبلاگ مورد استفاده شما قرار گیرد.

نظرسنجی
دوست دارید چه موضوعاتی به وب لاگ اضافه شود


صفحات وبلاگ
لینكدونی
لوگوی ما
چند خبر
لینكستان
        فلفل تند ؛ مفید برای دیابتی‌ها کوتاه علمی , عمومی ,

ك پژوهشگر هندی در مطالعات خود دریافته است كه فلفل تند در پیشگیری از دیابت و بیماری ‌های قلبی عروقی كه مهم‌ترین عوامل مرگ و میر در كشورهای رو به توسعه هستند ، مفید و موثر است.


كران آهوجا، محقق دانشكده تحقیقات علوم حیات بشر در دانشگاه تاسمانی، درباره یافته جدید خود متذكر شد: این احتمال وجود دارد كه روزی فلفل جایگزین آسپرین شود و یا با آسپرین به عنوان دارویی برای پیشگیری و درمان بیماری‌های قلبی عروقی تركیب شود.

وی افزود: آسپرین به تنهایی عوارض جانبی نامطلوب و مضری دارد كه باعث خونریزی معده در بیماران مصرف‌كننده می‌شود.

این محقق به همراه تیم پژوهشی دانشگاهی خود روی فعالیت بیولوژیكی دو ماده فعال در فلفل به نام‌های كاپسایسین و دی‌هیدروكاپسیایسین مطالعه و آزمایش كردند.

این آزمایشات نشان داد كه مواد شیمیایی كاپسایسینوئید قابلیت پایین آوردن قند خون و سطح انسولین، كاهش تشكیل چربی‌ها در دیواره‌های سرخرگی و جلوگیری از تشكیل لخته‌های خونی را دارد، علاوه بر این كه برخی از عوارض جانبی داروهای رایج و قدیمی را نیز ندارد.

منبع:

به گفته محققان، بیماری‌های قلبی‌عروقی در عصر حاضر بار قابل ملاحظه‌ای را بر جمعیت جهان و نظام‌های خدمات بهداشتی دنیا تحمیل می‌كنند و همین عامل متخصصان را بر آن داشته تا شیوه‌هایی نوین و كارآمد برای پیشگیری را جستجو كنند.

نوشته شده توسط عباس طالبی ساعت 05:58 ب.ظ در روز : شنبه 14 شهریور 1388

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()


مطالب پیشین