تبلیغات
«أللَّهُمَّ کُن لِوَلیِکَ ألحُجَّةِإبنِ الحَسَن صَلَواتُکَ عَلَیهِ وَعَلی آبَائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَة وَ فِی کُلِّ السَاعَة وَلِیَّاً وَ حَافِظَاًً وقَائِداً وَ نَاصِراً و دَلیلاً وَ عَیناً حَتّی تُسکِنَهُ أَرضَکَ طَوعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیهَا طَویلاً » زیست شناسی زیستا - سایت های مرتبط با علوم زیستی آموزشی - خبری
زیست شناسی زیستا
منوی كاربری

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    ایمیل  به مدیر وبلاگ !    این وبلاگ را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید !

پیغام مدیر : ورود شما را به وبلاگ زیست شناسی زیستا خوش آمد عرض میکنم امیدوارم مطالب این وبلاگ مورد استفاده شما قرار گیرد.

نظرسنجی
دوست دارید چه موضوعاتی به وب لاگ اضافه شود


صفحات وبلاگ
لینكدونی
لوگوی ما
چند خبر
لینكستان
        سایت های مرتبط با علوم زیستی عمومی ,
 در این سایت فعالیت­های متنوعی درباره­ی موضوعات درسی مختلف و از جمله علوم وجود دارد، از فهرست اصلی، علوم را انتخاب کنید و در صفحه­ی مربوط به آن روی واژه­ی animals & bioms یا هر موضوع دیگری کلیک کنید، در هر صفحه صفحات قابل پرینت برای فعالیت­های کلاسی موجود است.
در این سایت اطلاعات و تصاویر متنوعی در مورد انواع زیستگاه­ها و انواع حیوانات و گیاهان موجود در آنها وجود دارد، این سایت متعلق به باغ گیاه­شناسی دانشگاه میسوری است.
 
Teaching Today,Glencoe Online
این عبارت را در کادر search تایپ کنید و آدرس مربوط به آن را انتخاب کنید تا به سایت دسترسی پیدا کنید. در این سایت روی عبارت Web-Based Resources و سپس روی عبارت lesson plans and materials کلیک کنید، دراین صفحه امکان اتصال شما به سایت­های متعددی که دارای طرح درس هستند وجود دارد.
Education world
این عبارت را در کادر search تایپ کنید، آدرس مربوط به آن را انتخاب کنید تا به سایت مزبور دسترسی پیدا کند . این سایت شامل مجموعه­ای غنی از طرح درس­ها و مواد درسی برای معلمان است.
  
در این صفحه روی عبارت« DISCOVER THE HISTORY OF LIFE» کلیک کنید و در صفحه­ی بعد از فهرست، عبارت Phylogeny و در صفحه­ی بعد Phylogeny of life را انتخاب کنید، برایجمع­آوری اطلاعات در مورد اسفنج­ها و کیسه­تنان،به ترتیب واژه­های Porifera  و Cnidaria را انتخاب کنید.
در این سایت تصاویر و اطلاعات مسبوطی در مورد انواع انگل­ها (پارازیت­ها) شامل عامل بیماری، چرخه زندگی، توزیع­جغرافیایی،­آثار­کلینکی،­علائم­تشخیص­و­درمان­خواهید­یافت، روی عبارت­­parasites & parasitic­ diseases یا image gallery  کلیک کنید و از فهرست الفبا، نام انگل مورد نظر را بیابید.
در این سایت اطلاعات، تصاویر، گونه­ها و طبقه­بندی مربوط به گروه نرم­تنان یا molluscs را جستجو کنید.
http://home .haw­aii.rr.com/cpie/
در این سایت روی عبارت AQUATIC BIOTA ID و در صفحه­ی بعد روی واژه­ی introduction کلیک کنید، با کلیک کردن روی واژه­ی invertibrates فهرست گونه­های بی­مهره­های موجود در جزایر هاوایی ظاهر می­شود، در این فهرست، گونه­هایی که نام آنها رنگی تایپ شده را انتخاب کنید، به عنوان مثال کلید شناسایی دو کفه­ای­ها یا شکم­پایان به شما در شناخت ویژگی­های این حیوانات و نامگذاری آنها کمک می­کند.
در این سایت اطلاعات و تصاویر متنوعی در مورد سخت­پوستان وجود دارد.
در این سایت کلیدهای شناسایی حشرات و بیماری­های گیاهی مربوط به گوجه­فرنگی وجود دارد.
در این سایت اطلاعات، تصاویر، فیلم­های ویدئوی و تصاویر متحرک و صدای حشرات وجود دارد.
در این سایت تصاویر حشرات را می­یابید.  
Animaldiversity web
این عبارت را در کادر search تابپ کنید و آدرس مربوط به آن را انتخاب کنید تا به سایت مزبور دسترسی پیدا کنید. در این سایت اطلاعات، تصاویر، صداها ، گونه­ها و طبقه­بندی مربوط به حشرات را جستجو کنید، در این سایت تصاویری از دستگاه­های مختلف بدن حشرات شامل ساختمان دستگاه تنفس، گردش خون، چشم مرکب و ... وجود دارد.
در این سایت مطالب مفید و آموختنی در مورد گیاهان، جانوران، قارچ­ها و سایر گونه­ها در حیاط باغچه­ی منزل وجود دارد. در فهرست مربوط به insects مطالب فراوانی در مورد حشرات خواهید یافت.
روی عبارت Translate this page  کلیک کنید، در صفحه­ی اصلی عبارت­underwater-photo­collection را انتخاب کنید، تصاویر متعددی از انواع خارتنان و سایر بی­مهرگان و مهره­داران دریایی را خواهید یافت.
در این سایت چند پروتوکل برای جمع­آوری و شناسایی بندپایان پیشنهاد شده است. برای این کار روی واژه­ی protocols و سپس arthropods کلیک کنید.
منبع:
نوشته شده توسط عباس طالبی ساعت 05:12 ب.ظ در روز : شنبه 14 شهریور 1388

ویرایش شده در شنبه 14 شهریور 1388 و ساعت 05:55 ب.ظ

لینك ثابت | نظرات ()


مطالب پیشین