تبلیغات
«أللَّهُمَّ کُن لِوَلیِکَ ألحُجَّةِإبنِ الحَسَن صَلَواتُکَ عَلَیهِ وَعَلی آبَائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَة وَ فِی کُلِّ السَاعَة وَلِیَّاً وَ حَافِظَاًً وقَائِداً وَ نَاصِراً و دَلیلاً وَ عَیناً حَتّی تُسکِنَهُ أَرضَکَ طَوعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیهَا طَویلاً » زیست شناسی زیستا - آب، نمك و آبلیمو، بهترین شربت برای درمان گرمازدگی آموزشی - خبری
زیست شناسی زیستا
منوی كاربری

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    ایمیل  به مدیر وبلاگ !    این وبلاگ را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید !

پیغام مدیر : ورود شما را به وبلاگ زیست شناسی زیستا خوش آمد عرض میکنم امیدوارم مطالب این وبلاگ مورد استفاده شما قرار گیرد.

نظرسنجی
دوست دارید چه موضوعاتی به وب لاگ اضافه شود


صفحات وبلاگ
لینكدونی
لوگوی ما
چند خبر
لینكستان
        آب، نمك و آبلیمو، بهترین شربت برای درمان گرمازدگی عمومی ,

دكتر نیستانی در گفتگو با ایسنا گفت: گرمازدگی كه از بیماری‌های شایع فصل تابستان است، با افزایش درجه حرارت هوا و تعریق زیاد بروز می‌كند و به دلیل تابش مستقیم آفتاب، با سرخی پوست، افزایش ضربان قلب و حتی غش همراه است.

وی در ادامه افزود: این بیماری نه‌تنها در افراد عادی بلكه در ورزشكاران نیز به كرات دیده می‌شود كه با رعایت نكاتی ساده می‌توان از بروز آن پیشگیری كرد.

دكتر نیستانی در ادامه ضمن اشاره به این كه در نوع شدید این بیماری مشكلات قلبی عروقی نیز مشاهده شده است، افزود: با چكاندن چند قطره آبلیمو در آب آشامیدنی و مقدار كمی نمك، تركیب مناسبی به دست می‌آید كه می‌تواند كمك زیادی به پیشگیری از بروز گرمازدگی باشد.

وی در پایان تاكید كرد: خودداری از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم خورشید و استفاده از مایعات به میزان قابل توجه ازجمله توصیه‌های مقابله با گرمازدگی است كه باید جدی گرفته شود.

منبع :

نوشته شده توسط عباس طالبی ساعت 11:04 ق.ظ در روز : سه شنبه 27 مرداد 1388

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()


مطالب پیشین