تبلیغات
«أللَّهُمَّ کُن لِوَلیِکَ ألحُجَّةِإبنِ الحَسَن صَلَواتُکَ عَلَیهِ وَعَلی آبَائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَة وَ فِی کُلِّ السَاعَة وَلِیَّاً وَ حَافِظَاًً وقَائِداً وَ نَاصِراً و دَلیلاً وَ عَیناً حَتّی تُسکِنَهُ أَرضَکَ طَوعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیهَا طَویلاً » زیست شناسی زیستا - ساخت مغز استخوان مصنوعی آموزشی - خبری
زیست شناسی زیستا
منوی كاربری

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    ایمیل  به مدیر وبلاگ !    این وبلاگ را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید !

پیغام مدیر : ورود شما را به وبلاگ زیست شناسی زیستا خوش آمد عرض میکنم امیدوارم مطالب این وبلاگ مورد استفاده شما قرار گیرد.

نظرسنجی
دوست دارید چه موضوعاتی به وب لاگ اضافه شود


صفحات وبلاگ
لینكدونی
لوگوی ما
چند خبر
لینكستان
        ساخت مغز استخوان مصنوعی عمومی , زیست شناسی راهنمایی , کوتاه علمی ,
ساخت مغز استخوان مصنوعی
  دانشمندان از ساخت مغز استخوان مصنوعی خبر دادند. با استفاده از این مغز استخوان مصنوعی می توان آزمایشات ساده تر دارویی را انجام داد.

به گزارش مهر، این دستاورد جدید علمی - پزشکی در دانشگاه میشیگان آمریکا ارائه شده است به گفته ارائه کنندگان این دستاورد، می تواند به ایجاد تحولی نوین در درمانهای خونی امیدوار شد.

نخستین مغز استخوان مصنوعی جهان می تواند به صورت پیوسته سلولهای خونی قرمز و سفید مورد نیاز خون تولید کند.

دانشمندان معتقدند  با استفاده از این مغز استخوان مصنوعی می توان آزمایشات ساده تر دارویی را انجام داد.

همچنین بررسی دقیق تر نواقص سامانه دفاعی بدن و تولید مستمر گلبولهای قرمز و سفید خونی از دیگر مزایای این فناوری نوین به حساب می آید.

این محصول جدید بر روی چارچوب های سه بعدی تولید شده و تکثیر می شود البته قرار نیست از این مغز استخوان برای پیوند زدن به بدن بیماران نیازمند استفاده شود بلکه از آن برای بررسی های خونی در محیط های آزمایشگاهی استفاده خواهد شد.

منبع :

نوشته شده توسط عباس طالبی ساعت 11:55 ب.ظ در روز : چهارشنبه 9 بهمن 1387

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()


مطالب پیشین